Třetí kapitola

22. února 2009 v 19:38 | VeEee |  Nový život
"Už jsi hotový?" volal Carlisle za dveřmi. Vyšel jsem ven z pokoje a přešel do kuchyně. Všichni už tam byly, celý v černém, i Anita, i když ta neměla důvod. Ahoj, držím ti palce. Pozdravila mě svojí myšlenkou a také pomyslela na to jak mě hladí po tváři. Bylo mi to velmi příjemné, byl jsem zamilovaný. "Uvidím se potom Anit, užij si lov." Carlisle jí popřál hodně štěstí a všichni jsme odešly k autům, jen Anita směrem k lesu. "Bude to dobré synku, věříme ti." konejšila mě Esme, byl jsem vděčný, že jí mám, že mám celou svojí rodinu, i Anitu, všichni mě držely pohromadě. Byl jsem jim až moc dlužen.


"Tak jsme tady." pronesla Alice. "Támhle je Charlie, myslím, že by jsi za ním měl jít Edwarde." upozornila mě Esme, věděl jsem to a moc jsem se toho bál. "Jdu na to." Charlie tam stál oči plné slz, co si o mě pomyslí, že ani nebrečím. "Přijmi prosím Charlie upřímnou soustrast od celé mojí rodiny, všichni jsme jí velmi milovaly a stále milujeme." poprvé v životě jsem ho objal a on to opětoval, slzy se mu řinuly jako potoky. "Já..j-j-á nevím.. Netuším co si bez ní počnu.. Ona byla můj život.." stále sem ho poplácával po zádech. "Díky Edwarde.. Támhle je její matka, asi bych tam měl jít." Měl pravdu Reneé tam stála i s Philem oba obličej v kapesníku a vzlykaly v obětí. Oběma jsem jim popřál upřímnou soustrast za celou rodinu, neměl jsem náladu na nějaké dlouhé vybavování. "Je čas." pronesl mi tiše Carlisle za zády. Vydechl se a šel s ním do kostela.
Rakev byla před oltářem celá ověšená květinami a věnci.. VZPOMÍNÁME.. STÁLE TĚ MILUJEME.. Podobné nápisy byly na všech věncích.. Kněz začal svoji řeč a všichni tiše poslouchaly.. vzlykaly.. Alice si vyžádala mít svůj smuteční proslov, protože já bych to nedokázal.. Ona to věděla a byl jsem jí moc vděčný, že se toho ujala.. Ladně vstala a došla až k rakvi. Vzlykla a stoupla si před stolek s mikrofonem.

Milý Charlie a Reneé!
Milý Edwarde!
Vážení příbuzní a přátelé!
Ve svých osmnácti letech byla naše milá Bella tragickým způsobem vytržena ze středu své mladé rodina. Vy, vážený Charlie a Reneé, ztrácíte milovanou dceru. Milý Edwarde, byl jsi s ní oddán teprve měsíc. Nyní celou tíhu péče o vaší malou rodinu poneseš sám. My, její přátelé a známý, jsme ztratily, dívku, která byla tak násilně vytržená ze svého mladého života. Všichni si spolu s její rodinou s bolestí uvědomujeme neodvolatelné rozloučení..

Víc sem toho nemohl vydržet sebral jsem se a s obličejem v dlaních jsem utekl z kostela. Věděl jsem, že na mě všichni zírají. Ale nešlo to prostě jsem musel utéct.. Sedl jsem si před kostel a zavřel oči. Představoval jsem si její krásný obličej jak se na mě usmívá, představy se změnily v úžasnou Anitu.. Ještě nebyly ani tři hodiny, jak předvídala.. Ale.. Moment, zarazil jsem se.. Ona i předvídala to, že neuteču z pohřbu, ale já se vypařil.. Jsou snad její vize vadné, nebo se to jen snažila zakrýt abych si víc věřil.. Tohle mi bude muset vysvětlit.. Sebral jsem se směrem k autu. Jel jsem domů.. Budu na ní čekat vzadu na zahradě...
Cesta utekla velmi rychle.. Ani ne za deset minut jsem byl doma.. Běžel jsem na zahradu, byla tam, seděla otočná zády ke mě a tváří k lesu. Bylo jasné, že mou přítomnost ucítila, ale neotočila se.. Seděla dál mlčky a čekala až k ní přijdu. Sedl jsem si k ní a objal jí.. Ty jsi to nezvládl.. Věděla jsem to.. Oznámila. "Věděla? Ale proč si to předemnou utajila?" naléhal jsem. "Já.. promiň Edwarde, chtěla jsem aby jsi byl v pohodě, kdybys to věděl, tak by jsi tam zřejmě nešel... Promiň." omlouvala se mi tak upřímně.. Miloval jsem ji.. Lehla si do trávy s hlavou v mém klíně a dívala se mi do obličeje.. Jsi Edwarde opravdu tak nádherný.. "Ty také." odpověděl jsem na její myšlenku.. Opravdu, byla velmi nádherná v její přítomnosti jsem zapomínal na Bellu.. To mě mrzelo, ale už tu nebyla.. Bohužel..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti povídka Nový život?

Ano, piš dál. 66.7% (2)
Jo jde to. 0% (0)
Čtu to z nudy.. 0% (0)
Ne.. 33.3% (1)
Hnus, smaž to a už víc nepiš! 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.